TRWA PIERWSZA SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ

W poniedziałek, 13 listopada, w Urzędzie Miejskim rozpoczęła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Kościana.

Zgodnie z procedurą, pierwsze posiedzenie zwołał i obrady prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Dawid Olejniczak. Pierwsi w historii Kościana radni młodzieżowi przyjęli gratulacje od burmistrza Piotra Ruszkiewicza, i po złożeniu ślubowania przystąpili do wyboru przewodniczącego rady.

O funkcję ubiegało się pięcioro kandydatów: Oskar Frąszczak, Julia Leżańska, Aleksandra Włodarczak, Liliana Zawartowska i Aleksandra Stężycka. W pierwszym, tajnym głosowaniu żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów. Tak samo było w drugim głosowaniu. Przed kolejnym, z kandydowania wycofały się Julia Leżańska i Aleksandra Stężycka. Trzecie głosowanie także nie przyniosło rozstrzygnięcia, w związku z czym przewodniczący Dawid Olejniczak ogłosił przerwę w posiedzeniu do 20 listopada. W tym czasie kandydujący będą mieli czas na przekonywanie radnych do swej kandydatury.

Przypomnijmy, że radni Młodzieżowej Rady Miejskiej zdobyli mandaty w wyborach, które przeprowadzono we wszystkich kościańskich szkołach w ostatnią środę października. W każdej do zdobycia były trzy mandaty. W szkołach podstawowych nr 1, 2 i 3 obsadzono wszystkie mandaty, w SP nr 4 dwa, a w I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ponadpodstawowych po jednym. Żadnego mandatu nie obsadzono w Zespole Szkół Specjalnych.

W skład rady weszli: Antonina Bajstok (SP1), Wojciech Wróbel (SP1), Liliana Zawartowska, Marharyta Semyriazhko (SP2), Julia Siejak (SP2), Julia Zandecka (SP2), Marta Kowaluk (SP3), Julia Leżańska (SP3), Aleksandra Stężycka (SP3), Klaudia Korbik (SP4), Aleksandra Włodarczak (SP4), Oskar Frąszczak (I LO), Marek Karolewicz (ZSP).

Źródło: Miasto Kościan

Najnowsze artykuły