NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI I AKCJA TRZEŹWOŚĆ

Zakończył się weekend, w trakcie którego obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Był to dla funkcjonariuszy wytężony czas pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu. Pełnili oni służby na drogach, zabezpieczali różnego rodzaju imprezy, obsługiwali interwencje i zdarzenia. Akcja „Trzeźwość” była zakończeniem tego weekendu. Czas na podsumowanie tych dni pod względem bezpieczeństwa.

Dziś od wczesnych godzin porannych na drogach pow. kościańskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kościanie przeprowadzili akcje „Trzeźwość”. Celem tych działań było wyeliminować jak największą liczbę pijanych kierowców, których jak pokazują statystyki, wciąż jest  bardzo dużo. Efektem jest zatrzymanie 2 kierujących pod wpływem alkoholu, a w ciągu weekendu jednego kierującego w stanie nietrzeźwości. Tego typu działania będą przeprowadzone sukcesywnie na drogach całego powiatu. Każdy kierowca musi się liczyć z tym, że w każdej chwili może być zatrzymani do kontroli stanu trzeźwości. Jeżeli nie mamy pewności co do stanu swojej trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę!

Najwięcej na sumieniu miał 28-letni mieszkaniec Kościana, który został zatrzymany w niedzielę (tj. 12 listopada br.) ok. godz. 16:30 w Kościanie na al. Kościuszki. Został on zatrzymany dzięki czujności mieszkańców, którzy powiadomili dyżurnego kościańskiej komendy, że kierujący pojazdem Daewoo możne znajdować się pod wpływem alkoholu. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Wykonane badanie trzeźwości wykazało, że w organizmie kierującego jest 1,68 promila alkoholu. Jak się również okazało, niecałe trzy tygodnie wcześniej zastosowany został wobec niego zakaz kierowania pojazdami, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Do kolejnych zatrzymań doszło w Krzywiniu na ul. Kościańskiej w trakcie poniedziałkowych działań „Trzeźwość”.

Pierwszym zatrzymanym ok. godz. 7:10 był 57-latek z gm. Krzywiń, który kierował pojazdem marki Audi w stanie po użyciu alkoholu. Wykonane badanie trzeźwości wykazało u niego 0,21 promila alkoholu w organizmie.

Ostatnim kierującym, który pomimo spożytego alkoholu postanowił wsiąść za kierownicę, został zatrzymany o godz. 7:35. Okazał się nim 35-latek z gm. Gizałki, który również kierował pojazdem marki Audi. W jego przypadku alkomat wykazał 0,25 promila alkoholu w organizmie.

Podczas całego weekendu policjanci przeprowadzili łącznie 78 różnego rodzaju interwencji. Ponadto zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające oraz substancje psychotropowe wbrew przepisom ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Jedną z tych osób był 23-letni mieszkaniec Kościana, który kierował pojazdem marki VW. Został on zatrzymany w sobotę (tj. 11 listopada br.) ok. godz. 2:15 w Kościanie na ul. Łąkowej. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, od kierującego pobrana została krew do dalszych badań. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, lista zarzutów zostanie wydłużona.

Wszyscy zatrzymani po usłyszeniu zarzutów, odpowiadać będą przed Sądem.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły