11 LISTOPADA W ŚMIGLU

Wyjątkową oprawę miał coroczny apel pamięci z okazji Święta Niepodległości, który odbył się przed pomnikiem hm. Łukomskiego w Śmiglu. A to za sprawą uczniów ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, którzy na to wydarzenie ubrali się w odzież stylizowaną na rok 1918, kiedy to Polska po 123 latach zaborów odzyskała Niepodległość.

Apel pamięci przeprowadzili przedstawiciele hufca ZHP Śmigiel. Następnie ulicami Śmigla przeszedł Orszak Dziejów, w którym udział wzięli wspomniani uczniowie, harcerze ze Śmigla oraz Leszna, poczty sztandarowe, delegacje samorządowe i mieszkańcy gminy biorący udział w apelu. Zewsząd powiewały biało-czerwone flagi, które przed uroczystością zapewniła uczestnikom burmistrz Małgorzata Adamczak. Tradycyjnie uroczystość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z grupą mażoretek.

Miejscem docelowym orszaku był kościół pw. NMP Wniebowziętej w Śmiglu, gdzie odbyła się okolicznościowa Msza Święta poprowadzona przez dziekana Krzysztofa Mizerskiego. Czytania i modlitwę powszechną podczas liturgii przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, natomiast Towarzystwo Śpiewu “Harmonia” zadbało o podniosłą atmosferę podczas wykonywania uroczystych pieśni.

 

 

Najnowsze artykuły