SZEREG ZDARZEŃ DROGOWYCH NA S5

Kolizja zapoczątkowała szereg zdarzeń drogowych. Na szczęście w ich wyniku nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
Zdarzenie, które zapoczątkowało szereg niefortunnych sytuacji drogowych miało miejsce około godziny 18:00 na drodze ekspresowej S5 między zjazdami Kościan Północ i Kościan Południe, na jezdni w kierunku Poznania.
Z ustaleń policji wynika, że 20-letni kierujący pojazdem marki renault master nie zachował należytej ostrożności i odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na tył pojazdu marki renault clio, którym kierował 40-letni mieszkaniec gm. Buk.

Po chwili od tego zdarzenia, 53-letni mieszkaniec gm. Luboń kierując ciągnikiem siodłowym marki MAN nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu marki renault master który wcześniej brał udział w zdarzeniu.

W wyniku zderzeń pojazdów na jezdni znalazły się plastikowe elementy, na które najechały kolejne pojazdy: ciągnik siodłowy marki volvo, kierowany przez 29-latka z woj. Kujawsko-Pomorskiego, pojazd osobowy marki opel kierowany przez 31-latka z Leszna oraz peugeot kierowany przez 47-latka z m. Czempiń. W wyniku najechania na plastikowe elementy samochody osobowe uległy uszkodzeniu. Ciągnik siodłowy nie miał widocznych uszkodzeń.

W wyniku pierwszego zdarzenia z udziałem pojazdów marki renault master oraz renault clio, 20- letni kierujący masterem został ukarany mandatem. 40-latek z clio odniósł obrażenia, które będą wymagały leczenia poniżej 7 dni.
Również kierujący ciągnikiem siodłowym marki MAN, 53-latek z gm. Luboń został ukarany mandatem.

Na czas działania służb jeden pas drogi był zablokowany.

Foto: KPP Kościan

Najnowsze artykuły