NIELEGALNI IMIGRANCI ZATRZYMANI

W naczepie ciągnika siodłowego jadącego ze Słowacji ujawniono dwóch obywateli Syrii. Nielegalni pasażerowie zostali przez policjantów przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej w Poznaniu.

W minioną sobotę (4 listopada br.) około godziny 15:00 kierowca ciągnika siodłowego podczas postoju na MOP Sierakowo przy drodze S5, zauważył rozciętą plandekę naczepy. Mając świadomość, że może mieć to związek z nielegalnymi imigranci, którzy pod jego nieuwagę mogli dostać się do środa, powiadomił o tym fakcie dyżurnego kościańskiej komendy.

Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. W środku naczepy znajdowała się kobieta z dzieckiem. Osoby te nie miały przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość oraz legalność pobytu na terytorium naszego kraju. Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej są to obywatele Syrii w wieku 26 i 13 lat, którzy chcieli dostać się do Niemiec.

O zdarzeniu powiadomieni zostali funkcjonariuszy Straży Granicznej w Poznaniu, którym doprowadzono osoby celem dalszych czynności z ich udziałem oraz wyjaśnienia wszelkich okoliczności nielegalnego przekroczenia granicy.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły