WYREMONTOWANY BUDYNEK SZKOŁY CZEKA NA UCZNIÓW

Zakończył się generalny remont budynku szkolnego w Kiełczewie. W marcu tego roku Rada Powiatu Kościańskiego podjęła uchwałę, w której wyraziła zgodę na nabycie przez Powiat Kościański nieruchomości położonych w Kiełczewie.

Powiat Kościański zakupił od Gminy Kościan dwie działki, na których zlokalizowane są zabudowania byłej szkoły podstawowej i teren wokół szkoły. Ponadto Powiat zakupił udział w trzeciej działce, co pozwoli na utworzenie na zakupionym terenie miejsc postojowych. Zakup nieruchomości przez Powiat Kościański za kwotę 300 tys. złotych został sformalizowany 21 kwietnia 2023 roku. Nieruchomość została zakupiona z myślą o ulokowaniu w niej części uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej w Kościanie. Wobec braku możliwości rozbudowy Zespołu Szkół Specjalnych taka inwestycja, poprawiająca warunki kształcenia dzieci była konieczna.

Generalny remont szkoły rozpoczął się przed szkolnymi wakacjami.  Jego wykonawcą była firma PRO-MAKE PRZEMYSŁAW MICHALEWICZ z Dąbrowy. W ramach prac remontowych m.in. zostały rozebrane okładziny ścienne, częściowo ścianki działowe i posadzki. Zainstalowano nowe, podwieszane sufity. W jednym pomieszczeniu klasowym zamontowano także dodatkową, przesuwną ściankę działową. Wykonano nowe posadzki. Na ścianach położona została gładź gipsowa, a na korytarzach i klatkach schodowych wykonano natrysk strukturalny. Częściowo wymieniono i zamontowano nową stolarkę drzwiową. Wykonano nowe przyłącze elektryczne do budynku. Wymieniono także instalacje elektryczną, sieci infrastrukturalne i instalacje wodno-kanalizacyjną.

W wyremontowanej szkole do dyspozycji uczniów jest 10 nowych klas dydaktycznych. Ponadto powstały dwa gabinety specjalistyczne dla pielęgniarki oraz dla logopedy i psychologa. W szkole jest także sala integracji sensorycznej i sala rewalidacyjna. Dzieci będą miały do dyspozycji świetlice szkolną oraz pomieszczenie do wydawania posiłków. Na piętrze nauczyciele mają do dyspozycji pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym. Na uczniów czeka także wyremontowana sala gimnastyczna i dwie szatnie. W ramach inwestycji wyremontowano część toalet, a jedna toaleta została przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Łącznie uczniowie Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej będą mieli do dyspozycji dodatkowych 785 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Koszt prac to ponad 1 mln 32 tys. złotych. Inwestycja została sfinansowana z budżetu Powiatu Kościańskiego.

Uroczyste otwarcie budynku szkoły w Kiełczewie odbędzie się w środę, 11 października 2023 roku. Zajęcia dydaktyczne w szkole rozpoczną się w drugiej połowie miesiąca.

 

 

Najnowsze artykuły