ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W CENTRUM KOŚCIANA

W poniedziałek, 9 października, na Rynku i okolicznych ulicach zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu.

Nowa organizacja ruchu w znacznym stopniu jest podobna do organizacji, która obowiązywała przed rewitalizacją. Nowością jest wyłączenie z ruchu dwóch pierzei Rynku.

Poniżej, w punktach wymieniamy zmiany, które wejdą w życie w poniedziałek, 9 października 2023 roku.

1. Pojazdy jadące ulicą Kościelną będą wjeżdżały na płytę Rynku, po czym mogą zaparkować na pierzei od strony Pierogarni lub wyjechać w ul. Szczepanowskiego lub Garbarską.

2. Pojazdy wyjeżdżające z Rynku w ul. Szczepanowskiego mogą zrobić pętlę i wjechać ul. Szczepanowskiego od strony siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej na teren parkingu gminnego usytuowanego między budynkiem Ratusza, a pierzeją, gdzie jest drogeria Natura.

3. Dla wyjeżdżających z parkingu na Rynku będzie nakaz jazdy w lewo, czyli w stronę ul. Szczepanowskiego i ul. Garbarskiej.

4. Kierunek ruchu na ulicy Garbarskiej prowadzi od skrzyżowania Rynku i ulicy Szczepanowskiego w kierunku ul. Masztalerza i ul. Wodnej.

5. Kierunek ruchu ulicy Szpitalnej prowadzi od szpitala do skrzyżowania ul. Kościelnej z Rynkiem. Na końcu znajdować się będzie znak STOP z znakiem nakazu skrętu w prawo, czyli wjazdu na Rynek.

 

 

 

 

 

 

Najnowsze artykuły