ŚMIGIELSKI PÓŁMARATON

W nietążkowskim lesie w niedzielę 8 października rozegrano Ventriculus Półmaraton. Jak co roku profilaktycznemu biegowi w Śmiglu towarzyszyła fantastyczna pogoda.  W tej edycji organizatorzy podzielili bieg aż na 3 dystanse – 7 km, 14 km oraz 21 km. Ponadto zorganizowano turniej nordic walking na pętli 7 km.  Do rywalizacji przystąpiło 103 zawodników, ale to nie miejsca były podczas tego biegu najważniejsze, a promocja aktywności fizycznej jako profilaktyki zdrowia. Trasy były wymagające, jednak malowniczy jesienny krajobraz w pełni wynagrodził trudy. Najlepszy w półmaratonie okazał się reprezentant gminy Śmigiel – mieszkający w Nowej Wsi Tomasz Duszyński, który trasę półmaratonu pokonał w czasie 1:27:19. Wśród kobiet triumfowała Anna Kaczmarek z Rawicza, która na metę dotarła z czasem 1:44:54. Oboje triumfatorzy, poza pucharami i nagrodami od organizatora, otrzymali vouchery od sponsora biegu – kościańskiego oddziału Centrum Medycznego “Ventriculus”. 

Na dystansie 14 km triumfowali leszczynianie – Dawid Miaskowski oraz – po raz drugi z rzędu – Marlena Nowacka. Na 7-kilometrowej pętli równych nie miał sobie Tomasz Musiał z Dąbcza. Tuż za nim na metę wbiegł zastępca burmistrza Śmigla Marcin Jurga. W tym miejscu warto podkreślić, że zarówno wiceburmistrz jak i burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak aktywnie uczestniczyli w zawodach dając dobry przykład i zachęcając do uprawiania sportu. Włodarz Gminy Śmigiel w swojej kategorii wiekowej zajęła 1 miejsce. W kategorii open triumfowała natomiast Olga Cichoszewska z Popowa Starego.

Wśród miłośników nordic walking pierwszy na metę wszedł Marcin Madaliński z Leszna, a najlepszą z kobiet była Karolina Kałek ze Starego Bojanowa.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.aktywny.smigiel.pl

Organizatorami biegu byli Urząd Miejski Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wsparcie organizacyjne zapewnili: Centrum Kultury w Śmiglu, strażacy-ochotnicy z OSP Bronikowo, Czacz, Nietążkowo, Stare Bojanowo i Śmigiel, a także Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów.

Najnowsze artykuły