BRIEFING PRASOWY: KOBUS CHCE BYĆ AKTYWNYM POSŁEM ZIEMI KOŚCIAŃSKIEJ

Featured Video Play Icon

5 października 2023 roku przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kościanie odbył się briefing prasowy Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Doroty Kinal z kandydatami do Sejmu RP ,,Trzeciej Drogi” rekomendowanymi przez PSL – Bartoszem Kobusem i Adamem Sperzyńskim. Wicemarszałek Jankowiak i Dyrektor Kinal poparli kandydatury obu Panów.

Bartosz Kobus jest aktywnym radnym Rady Powiatu Kościańskiego oraz Dyrektorem Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku (wcześniej wiceburmistrz oraz sekretarz Miasta i Gminy Krzywiń), natomiast Adam Sperzyński to Starosta Rawicki.

Dla kandydata ,,z powiatu kościańskiego” czyli Bartosza Kobusa ważnym tematem jest budowa obwodnicy Kościana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 308 oraz budowa ścieżki rowerowej Jerka – Krzywiń – Czerwona Wieś, a następnie połączenie jej z kolejnymi ścieżkami w innych gminach. Wicemarszałek Wojciech Jankowiak obiecał, że wspomniana – przez Kobusa – obwodnica powstanie w ciągu kilku najbliższych lat. W przyszłym roku ruszą związane z nią prace.

Najnowsze artykuły