PONAD DWA MILIONY ZŁOTYCH OD POWIATU KOŚCIAŃSKIEGO NA REMONT RYNKU I UL. WROCŁAWSKIEJ W KOŚCIANIE

W poniedziałek, 2 października 2023 roku, odbyło się w kościańskim ratuszu spotkanie podsumowujące remont rynku i ul. Wrocławskiej w Kościanie. W spotkaniu na zaproszenie Burmistrza Miasta Kościana wziął udział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, samorządowcy, wykonawca remontu, przedsiębiorcy, urzędnicy z Urzędu Miasta Kościana. Powiat Kościański reprezentowali: Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański, Iwona Bereszyńska, Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego, Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański, Michał Jurga, członek Zarządu Powiatu Kościańskiego, Kazimierz Józefowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kościańskiego.

Starosta Kościański Henryk Bartoszewski przyłączył się do gratulacji Marka Woźniaka i pogratulował Piotrowi Ruszkiewiczowi zakończenia wyjątkowo trudnej inwestycji. Podkreślił, że realizowana przez wiele lat inwestycja otrzymała w 2021 roku wsparcie samorządu powiatowego w wysokości 2 milionów 125 tys. złotych. Wspomniał także, że inicjatorem tego remontu był poprzedni Burmistrz Kościana Michał Jurga.

Po spotkaniu w ratuszu goście wraz z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego przeszli pod budynek, gdzie złożyli kwiaty i znicze pod ścianą straceń. 2 października przypada rocznica pierwszej egzekucji wykonanej w tym miejscu na Polakach przez Niemców podczas II Wojny Światowej.

Następnie uczestnicy spotkania oglądali wyremontowany rynek i ulicę.

 

 

Najnowsze artykuły