ZDROWA I BEZPIECZNA NIEDZIELA Z POWIATEM KOŚCIAŃSKIM

Już w najbliższą niedzielę będziesz mógł przebadać się zupełnie za darmo w mobilnych przychodniach ustawionych na parkingu za Starostwem Powiatowym w Kościanie oraz na parkingu przy sklepie Spar (al. T. Kościuszki).

Nie chcesz się badać? Możesz przyjść i za pomocą specjalnych gogli sprawdzić jak zachowasz się po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Będziesz też mógł skorzystać z symulatora dachowania i symulatora zderzeń!

Wiele atrakcji przygotowaliśmy także dla najmłodszych! Będzie malowanie twarzy, formowanie baloników, darmowa wata cukrowa oraz wiele innych gier i zabaw.

Swoje stoiska będą miały także: Policja (będzie też Sierżant Pyrek), Straż Pożarna, szpital, Sanepid, NFZ, instytucje, stowarzyszenia i fundacje z terenu powiatu kościańskiego.

Jeśli będziesz chciał pomóc innym, to będziesz miał możliwość zarejestrowania się w banku potencjalnych dawców szpiku kostnego albo kupienia ciasta lub grochówki i pomocy Stowarzyszeniu “Dać Pomoc” w zakupie specjalistycznego sprzętu do komunikowania się z otoczeniem dla osób ze znaczną niepełnosprawnością. Dzięki komputerowemu systemowi śledzenia wzroku C-Eye® PRO (cyberoko), osoby niepełnosprawne, które do tej pory nie komunikowały się z otoczeniem mogą wyrażać swoje emocje, informować rodziców i opiekunów o swoich potrzebach, a nawet prowadzić rozmowę.

Zapraszamy od 9:00 do 15:00 na parking za Starostwem Powiatowym w Kościanie!

 

 

Najnowsze artykuły