SZKOLENIE Z CEREMONIAŁU SZTANDAROWEGO

Uczniowie – członkowie szkolnych pocztów sztandarowych – z osiemnastu szkół z terenu powiatu kościańskiego wzięli udział w szkoleniu z ceremoniału sztandarowego przeprowadzonego przed powiatowym konkursem „Na baczność, czy na spocznij?”.

Spotkanie, które odbyło się 11 września 2023 roku w hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, otworzyła Wicestarosta Kościański Dorota Słowińska, pomysłodawczyni konkursu i szkolenia.

Instruktaż dotyczył ceremoniału pocztu sztandarowego w związku z organizowanym po raz pierwszy przez Starostwo Powiatowe w Kościanie Powiatowym konkursem ceremoniału sztandarowego „Na baczność, czy na spocznij?”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu polskich symboli narodowych oraz znajomości ceremoniału szkolnego i zasad musztry pocztów sztandarowych.

Szkolenie poprowadził porucznik Adam Jakubowski z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego “GROTA” w asyście:

– sierżanta Krzysztofa Laseckiego z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego “GROTA” oraz nauczyciela w ZSP w Nietążkowie,

– sierżanta Przemysława Kmiecika z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego “GROTA”,

– szeregowego Łukasza Lucerka  z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego “GROTA”,

– zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościanie Radosława Nowaka,

– Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie mł. bryg. Jacka Donaja.

Współorganizatorami konkursu są:

– 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy im. gen. dyw. Stefana Roweckiego “GROTA”,

– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie,

– Komenda Powiatowa Policji w Kościanie.

 

0 0 votes
Article Rating

Najnowsze artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x