ZAGINIĘCIA WŚRÓD OSÓB Z ZESPOŁEM OTĘPIENNYM – JAK ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO PODOPIECZNYM?

Rzecznik Praw Obywatelskich, Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska, Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i Fundacja Itaka – Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych zapraszają na konferencję poświęconą zaginięciom wśród osób z zespołem otępiennym, podczas której poruszane będą kwestie zapewnienia bezpieczeństwa swoim najbliższym.

W środę, 13 września 2023 r. w godz. 11.00-15.00 w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbędzie się konferencja pt. „Zaginięcia wśród osób z zespołem otępiennym – jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym?”.

Ideą tego corocznego wydarzenia jest dokładne poznanie zespołów otępiennych, czym mogą się charakteryzować oraz jak poprawnie komunikować się z osobą dotkniętą demencją. Ważnym elementem podczas konferencji będzie poruszenie tematyki skali zjawiska zaginięć wśród osób starszych i co można zrobić, aby zabezpieczyć osoby bliskie przed zaginięciem. Pokazane zostanie, jak ważna jest wrażliwość społeczeństwa na osoby, które mogą być zagubione, co powinno zwrócić naszą uwagę i jak rozpoznać osobę zagubioną

Wydarzenie transmitowane będzie za pośrednictwem kanału Biura Rzecznika Praw Obywatelskich na YouTube.

Konferencja będzie tłumaczona na polski język migowy.

Poniżej, udostępniamy także przydatne materiały i broszury, które zostały przygotowane w związku z tym wydarzeniem.

Najnowsze artykuły