ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE BADANIA I PIKNIK

Zapraszamy mieszkańców powiatu kościańskiego do udziału w bezpłatnych badaniach organizowanych przez Powiat Kościański.

24 września 2023 roku między godz. 9:00, a 15:00 będzie można wykonać mammografię i cytologię, a także przebadać znamiona skóry, zrobić EKG serca, sprawdzić wydolność płuc, czy wykonać badanie densytometryczne (gęstości kości).

Wszystkie badania będą wykonywane w mobilnych punktach na parkingu za budynkiem Starostwa Powiatowego w Kościanie (al. T. Kościuszki 22) i  będą bezpłatne.

Na badania wykonywane przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej S.A. w Poznaniu (mammografia i cytologia) obowiązują wcześniejsze zapisy. Z tych badań nie będzie też mógł skorzystać każdy. Obowiązują kryteria wiekowe.  

Na cytologię mogą zapisać się osoby w wieku 25-59 lat, które nie miały w ciągu ostatnich 3 lat wykonanego badania, natomiast na mammografię mogą zapisać się osoby w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 2 lat. Na oba te badania można zapisać się bezpośrednio w jednostce przeprowadzającej badania pod numerami telefonów: 61 851 30 77 i 61 855 75 28.

Na resztę badań, które z kolei będą wykonywane przez Polską Profilaktykę, nie obowiązują wcześniejsze zapisy, ani kryteria wiekowe. Badania w kardiobusie, spirobusie, dermobusie i osteobusie będą wykonywane w godz. 9:00 – 15:00. W każdej z tych mobilnych przychodni będzie mogło przebadać się 40-50 osób.

Badania będą odbywać się w ramach Powiatowego Dnia Zdrowia i Bezpieczeństwa. Poza badaniami na odwiedzających czekać będzie także wiele innych atrakcji, na które zapraszamy nie tylko tych, którzy chcą się przebadać.

Na swoich stoiskach o zdrowiu i bezpieczeństwie opowiadać będą przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, straży pożarnej, policji, sanepidu, kościańskiego szpitala oraz stowarzyszeń z terenu powiatu kościańskiego. Będzie także można zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego DKMS. Wyjątkową atrakcją pikniku będzie strefa symulatorów. Za darmo będzie można natomiast skorzystać z symulatora dachowania, symulatora zderzeń, alkogogli, narkogoli i symulatora osoby starszej.

Szereg atrakcji czekać będzie także na najmłodszych.

Zapraszamy do udziału w badaniach i pikniku!

 

 

Najnowsze artykuły