ZŁODZIEJ PALIWA JECHAŁ NA „PODWÓJNYM GAZIE” BEZ UPRAWNIEŃ

Zatankował paliwo i nie płacąc odjechał ze stacji w Kościanie. Chwilę później był już w rękach policjantów. Sprawcą okazał się 28-letniego mieszkaniec Poznania, który będzie odpowiadał przed Sądem nie tylko za kradzież. Na swoim sumieniu ma również kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień.

W minioną sobotę ( tj. 9.09.2023r.) po godz. 15:00 oficer dyżurny kościańskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży paliwa na stacji benzynowej w Kościanie. Z informacji wynikało, że kierowca toyoty zatankował do swojego pojazdu blisko 28 litrów paliwa o wartości 179 złotych i nie płacąc odjechał.

Funkcjonariusze kościańskiej drogówki, poinformowani o zdarzeniu, zauważyli opisany samochód i zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 28-letni mieszkaniec Poznania. Okazało się, że mężczyzna ten dopuścił się też innych przewinień w ruchu drogowym. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało bowiem, że w jego organizmie jest 1,03 promila alkoholu. Do tego funkcjonariusze ustalili w policyjnych bazach danych, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowca Toyoty odpowiadać będzie przed Sądem za kradzież paliwa oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie posiadając do tego uprawnień.

Najnowsze artykuły