DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W KIEŁCZEWIE

    Dożynki powiatowo-gminne powiatu kościańskiego i gminy Kościan, odbyły się 10 września 2023 w Kiełczewie. Tradycyjne obrzędy, msza święta oraz liczne atrakcje przyciągnęły rzesze ludzi na plac przy ulicy Polnej. Obchodom podziękowania za plony sprzyjała prześliczna pogoda.
    Zebrani podziwiali korowód z wieńcami przygotowanymi przez sołectwa, gminy oraz powiat. W tym roku gospodarzami podziękowania za plony były sołectwa: Kawczyn, Kurowo, Nowe Oborzyska oraz Pianowo. Na placu odbyła się msza dziękczynna, po której nastąpiła część obrzędowa i artystyczna. Podczas obrzędu wystąpił zespół Złote Kłosy, starosta Henryk Bartoszewski oraz wójt Andrzej Przybyła odebrali z rąk starostów dożynkowych bochen chleba. Starosta podziękował rolnikom i życzył, aby nie ogarniało ich zwątpienie. Wójt, będący pod wrażeniem liczby osób, które pojawiły się na dożynkach, życzył wszystkim dobrej zabawy. Wszyscy zebrani podzielili się chlebem i otrzymali drożdżowy placek.
    W konkursie na najlepsze wieńce dożynkowe jury nagrodziło sołectwa Kurowo i Witkówki. Nie zabrakło licznych atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Czekały na nich m.in. wystawa maszyn rolniczych, przepyszne jedzenie, dmuchańce, animatorzy, strzelnica ASG, strzelanie z łuku i lot helikopterem. Liczne stoiska handlowe kusiły przybyłych swoją ofertą. Można było także podziwiać Poznańskich Bambrów, wziąć udział w warsztatach ginących zawodów lub przejechać się sportowym samochodem. Wszyscy zebrani mieli możliwość podziwiania występów zespołu folkowego „Tytka”, grającego we włoskich klimatach Dario Isidoris. Licznie przybyłych mieszkańców powiatu kościańskiego do zabawy tanecznej porwał zespół „Royal Cover”. Impreza zakończyła się po godzinie pierwszej.
    Podczas dożynek trwała zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego, leczenie i rehabilitację 15-miesięcznego Aleksandra Jurgi z Czempinia- chorującego na dysplazję zaciskającą klatki piersiowej https://www.siepomaga.pl/aleksander-jurga  oraz Aleksandra Mikołajczaka- ucznia szkoły w Bonikowie, zmagającego się z nowotworem złośliwym mózgu https://www.kawalek-nieba.pl/aleksander-mikolajczak/

Najnowsze artykuły