„LETNIA AKADEMIA SPORTU” Z NASZYM UDZIAŁEM

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci spotykają się z nimi podczas różnego rodzaju półkolonii, festynów i imprez sportowych. Tym razem przeprowadzili spotkanie profilaktyczne w Nowej Wsi w ramach projektu „Letnia Akademia Sportu”, której organizatorami byli Fundacja Bieganie na Śniadanie, OSP Nowa Wieś oraz OSP KSRG Stare Bojanowo, wspieranego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu.

W czwartek tj. 17 sierpnia policjanci z Posterunku Policji w Śmiglu wzięli udział w spotkaniu z dziećmi uczestniczącymi w zajęciach w ramach „Letniej Akademii Sportu”, które odbyło się w Nowej Wsi. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie oraz możliwych zagrożeniach, aby w przyszłości uniknąć przykrych zdarzeń z ich udziałem. Była to również doskonała okazja, aby zapoznały się one z pracą policjanta oraz zobaczyć z bliska sprzęt policyjny, jakim w codziennej służbie posługują się funkcjonariusze. Oprócz kajdanek, pałki wielofunkcyjnej, dużym zainteresowaniem cieszył się radiowóz policyjny, w którym dzieci chętnie zasiadały.

Funkcjonariusze przygotowali dla uczestników drobne pamiątki w postaci odblasków, zakładek, ulotek profilaktycznych oraz wiele innych.

Nie brakowało uśmiechów, pamiątkowych zdjęć oraz wielu pytań, na które chętnie udzielaliśmy odpowiedzi.

Zdjęcia: Pani Małgorzata Piechowiak
Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły