AŻ 105KM/H POMIMO OGRANICZENIA

32-letnia mieszkanka gminy Kościan rażąco zlekceważyła przepisy drogowe jadąc 105km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do 50km/h. Za swoją brawurę i lekkomyślność została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych, a także zatrzymane zostało jej prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Zdarzenie miało miejsce 11 sierpnia br. około godziny 13:00 w Starym Luboszu na ul. Podleśnej. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów w terenie zabudowanym, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Kia, którego kierująca znacznie przekroczyła obowiązujące ograniczenie prędkości. Wykonany pomiar wykazał, że 32-letnia kierująca w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał z prędkością aż 105km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 1500 zł, a także na jego „konto dopisali” 13 punktów karnych. Następne spotkanie z mundurowymi w podobnych okolicznościach w okresie 2 lat, skutkować będzie dla kierującego dwukrotnym zaostrzeniem kary w związku z recydywą. Jeżeli kierowca w okresie najbliższych trzech miesięcy zlekceważy utratę prawo jazdy i zdecyduje się wsiąść za kierownicę pojazdu, okres zatrzymania prawa jazdy ulegnie natychmiastowemu wydłużeniu do 6 miesięcy.

Przypominamy:

Jak wynika z policyjnych statystyk to właśnie prędkość jest główną przyczyną poważnych wypadków drogowych, w których ginie najwięcej osób. Nie warto ryzykować. Zwolnij!!!

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły