NOWA ELEWACJA SALI SPORTOWEJ W NIETĄŻKOWIE

Przed planowanym terminem zakończyła się modernizacja elewacji budynku sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.

Przeprowadzony remont to jeden z trzech elementów realizowanego przez Powiat Kościański zadania pod nazwą „Zwiększenie efektywności energetycznej oraz modernizacja elewacji w placówkach oświatowych Powiatu Kościańskiego”.

Sala sportowa w Nietążkowie była jedną z pierwszych dużych inwestycji zrealizowanych ponad 20 lat temu przez odrodzony samorząd Powiatu Kościańskiego. Z uwagi na upływający czas budynek wymagał niezbędnych prac remontowych. W ramach remontu usunięto stary tynk, zagruntowano powierzchnie ścian, na całym budynku położono nowe silikonowe tynki, wreszcie pomalowano ściany.

Prace wykonało przedsiębiorstwo PPHU ABAKUS z Leszna. Wartość wykonanych prac wyniosła ponad 390 tys. złotych. W ramach remontu, poza elewacją sali sportowej wyremontowano także wejście do sali, położono tynk na jednej ze ścian budynku gospodarczego, umyto pokrytą glonami elewację na budynku „C”, wykonano drobne naprawy elewacji na innych budynkach szkoły.

W ramach zadania „Zwiększenie efektywności energetycznej oraz modernizacja elewacji w placówkach oświatowych Powiatu Kościańskiego” samorząd powiatowy realizuje prace polegające na dociepleniu ścian i remoncie elewacji budynku Zespołu Szkół im. F. Ratajczaka w Kościanie, a także na modernizacji kotłowni w tej szkole.

Powiat Kościański na te zadania pozyskał środki w wysokości 4 995 000 złotych z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu “Polski Ład”. Wartość wszystkich trzech inwestycji  to kwota 5 550 000 złotych.

 

 

Najnowsze artykuły