KOLEJNYCH DWÓCH PIJANYCH KIEROWCÓW, ZATRZYMANYCH JEDNEGO DNIA

Mimo licznych apeli oraz kontroli trzeźwości prowadzonych przez policjantów, na terenie naszego powiatu nadal liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców przeraża. Wczorajszy rekordzista kierował fiatem, będąc w stanie nietrzeźwości blisko 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Widzisz osobę, która wsiada za kierownicę pojazdu po alkoholu?- reaguj, od Ciebie może zależeć czyjeś zdrowie lub życie!

Kolejne przypadki lekkomyślności miały miejsce wczoraj, tj. 8 sierpnia, na terenie gm. Kościan.

Około godziny 04:55 w miejscowości Kościan, na ul. Łąkowej, policjanci Ogniwa patrolowo-Interwencyjnego, zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat Stilo. Od mężczyzny siedzącego za kierownicą od razu wyczuli woń alkoholu. Po wykonaniu badania okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że 24-latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał policyjne zarzuty.

Tego samego dnia około godziny 18:20 w miejscowości Bonikowo, na ul. Dworcowej, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. I tym razem policyjny nos nie zawiódł, gdyż wyczuli do kierowcy woń alkoholu, a badanie trzeźwości u 31-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymali prawa jazdy. Teraz o ich losie zdecyduje Sąd. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwa kara finansowa.

Kolejny raz przypominamy, że alkohol powoduje zaburzenia szybkości reakcji i koordynacji ruchowej. Wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu stwarzasz zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych, a więc stajesz się potencjalnym zabójcą. Pamiętaj życie i zdrowie mamy tylko jedno- nie zmarnuj go!

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły