ZATRZYMANI ROWERZYŚCI Z PROMILAMI

Policjanci kościańskiej komendy zatrzymali i ukarali kolejnych cyklistów, którzy postanowili kierować w stanie nietrzeźwości. Rekordzista zdecydował się wsiąść na rower mając blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki czujności policjantów, a także reakcji osób postronnych, zapewne udało się zapobiec kolejnym tragediom na drodze.

Do pierwszego zatrzymania doszło we wtorek tj. 25.07.2023r. ok. godz. 06:55 w miejscowości Kiełczewo, na ul. Kościańskiej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli rowerzystę, którego sposób jazdy wskazywał, iż może kierować po spożyciu alkoholu. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli i sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, u 56-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Do kolejnego zatrzymania doszło dzień później, tj. 26.07.2023r. około godziny 18:55 w miejscowości Śmigiel. Tym razem policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka, który zauważył, że jadący przed nim rowerzysta miał problemy z utrzymaniem równowagi na swoim jednośladzie. Patrol policji, który udał się na miejsce potwierdził przypuszczenia zgłąszajacego. Badanie trzeźwości, u 46-letniego mieszkańca gm. Śmigiel, wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem rowerzysty, policjanci skierują wniosek o ukranie do Sądu Rejonowego w Kościanie.

Współpraca i wsparcie ze strony społeczeństwa jest niezwykle ważne, i z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz zapobiegnie kolejnym tragediom na drodze.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy, również rowerzyści, stanowią realne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg. Często są oni przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

opr. mł. asp. Paulina Piechowiak
Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły