TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW

Chociaż wakacje trwają w najlepsze, a dzieci odpoczywają i nie myślą jeszcze o powrocie do szkolonych ławek, to dla Caritas Poznań najlepszy moment na rozpoczęcie kolejnej edycji akcji ‘Tornister Pełen Uśmiechów’.

Akcja polega na przekazaniu uczniom z potrzebujących rodzin przygotowanych wyprawek szkolnych, dzięki którym będą mogli uczyć się bez obawy, że nie mają podstawowego wyposażenia.

W akcję zaangażowane są przede wszystkim Parafialne Zespoły Caritas, zbierające w parafiach przybory szkolne, którymi następnie zostaną wypełnione plecaki. Parafianie przynoszą kredki, mazaki, farbki, plastelinę, linijki, gumki, temperówki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki, wycinanki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole.

Parafialne Zespoły Caritas, znając najlepiej sytuację w parafiach, w których działają na co dzień, są w stanie dotrzeć do tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Ponadto, przygotowane wyprawki trafiają także do naszych rodaków za granicą. W poprzednich latach pomoc skierowana była do dzieci z okręgu diecezji Grodzieńskiej na Białorusi, regionu Kołomyi, Lwowa oraz Winnicy na Ukrainie. W tym roku chcemy podarować wyprawki szkolne biedniejszym uczniom z polskich szkół na Litwie.

 

Jak pomóc?

Inicjatywę można wesprzeć, przynosząc nowe artykuły szkolne do swojej parafii lub Centrali Caritas Poznań (Rynek Wildecki 4a w Poznaniu). Można także zorganizować zbiórkę przyborów wśród znajomych, w swojej lokalnej społeczności czy firmie i tak zebrane większe ilości przyborów przekazać do parafii.

Akcja w naszej diecezji potrwa do 16 sierpnia, tak by przed rozpoczęciem roku szkolnego przygotować wyprawki i dostarczyć je na Litwę.

Ci, którzy nie wiedzą co kupić lub nie mają na to czasu, mogą wesprzeć akcję finansową przy użyciu przygotowanej zbiórki online: www.caritaspoznan.pl/tornister lub w formie tradycyjnego przelewu:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
tytuł: Cel charytatywny — Tornister Pełen Uśmiechów.

 

Najnowsze artykuły