FATALNE SKUTKI ULEWY. WYSTARCZYŁA CHWILA…

Zerwane dachy, linie energetyczne, zalane piwnice, drogi i tunele, połamane gałęzie i wyrwane drzewa. To tylko niektóre, fatalne skutki chwilowej ulewy i nawałnicy, które przeszły około godziny 20.00 przez powiat kościański.

Wcześniej zapowiadano jedynie przelotne opady. Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej też wcześniej nie było. Wydane je dopiero po godzinie 19.00 i mało kto w ogóle je zauważył. Nawałnica przyszła więc niespodziewanie, a jej skutki okazały się fatalne. W Kościanie deszcz zalał wszystkie trzy tunele: na ul. Gostyńskiej, Młyńskiej i w Nacławiu.

Ulice Surzyńskiego i Nacławska zamieniły się w rwące potoki. Studzienki nie były w stanie odbierać takiej ilości wody. Zalanych zostało wiele piwnic przy tych ulicach. W Nowym Białczu wiatr powalił kilka drzew, a korzenie jednego z nich uszkodziły jezdnię. Doszło tam też do zarwania i uszkodzenia dachów. W wielu miejscach leżą większe i mniejsze połamane gałęzie. Doszło też do braków prądu z powodu zerwanych linii energetycznych. Deszcz zalał też ul. Igłowicza w Kościanie uniemożliwiając przez dłuższy czas mieszkańcom kilku posesji wyjazd.

Ze skutkami ulewy walczą strażacy. Zdarzeń jest bowiem wiele i cały czas spływają kolejne zgłoszenia. Wkrótce przedstawimy bardziej szczegółowe dane.

Zdjęcia: własne, przesłane przez czytelników, ekoscian.eu

Najnowsze artykuły