SOBOTNIE ZDARZENIA DROGOWE NA S5.

Do dwóch wypadków doszło na kościańskim odcinku drogi krajowej nr 5.

Do pierwszego zdarzenia doszło 1 lipca o godz. 10.58. Na drodze w kierunku Poznania zderzyły się samochód osobowy z przyczepką z pontonem oraz samochód dostawczy. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. Oba pojazdy uległy poważnym zniszczeniom. Strażacy udzielili pomocy poszkodowanym. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zdecydował o przewiezieniu jednej osoby na dalsze badania do kościańskiego szpitala.

W trakcie prowadzonych działań podczas powyżej opisanego wypadku droga w kierunku Poznania była całkowicie zablokowana, a kierowcy stojący w korku utworzyli „korytarz życia” umożliwiający przejazd służb ratowniczych.

Do kolejnego zderzenia doszło kilkaset metrów wcześniej, wśród samochodów stojących w korku. Na kolizję dwóch samochodów osobowych najechali strażacy z OSP Śmigiel, którzy zmierzali do wypadku. Ratownicy zabezpieczyli teren akcji i udzielili pomocy 5 osobom podróżującym pojazdami. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, po przebadaniu zdecydował o pozostawieniu wszystkich na miejscu zdarzenia.

Policja przeprowadziła czynności dochodzeniowe przy obu zdarzeniach. Po ich zakończeniu strażacy wspólnie z załogą pomocy drogowej usunęli wraki oraz oczyścili jezdnię z pozostałości powypadkowych.

Źródło: PSP Kościan

Najnowsze artykuły