MINISTERSTWA ZDROWIA W RAMACH GRANTU PRZEZNACZYŁ DLA SPZOZ PONAD 1 994 900 ZŁOTYCH

Przez ostatnich kilka miesięcy Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kościanie realizował grant finansowy otrzymany z Ministerstwa Zdrowia o nazwie „Poprawa dostępności SP ZOZ w Kościanie”. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej i Ministerstwa Zdrowia. O przyznanych środkach informowaliśmy w styczniu. Przyznane szpitalowi w ramach grantu pieniądze w wysokości ponad 1 994 900 złotych przeznaczono głównie na zakup nowoczesnego sprzętu. Ten wyjątkowo duży zastrzyk środków zewnętrznych pozwolił m. in. na zakup 77 zestawów, na który składają się: łóżko szpitalne, materac – w tym 5 przeciwodleżynowych – oraz stolik przyłóżkowy. Łóżka są sterowane automatycznie. Mają regulacje wysokości, pozwalające na ułożenie pacjenta w wielu pozycjach.

Zakupione zestawy łóżkowe trafiły na oddziały: Ginekologiczno – Położniczy, Rehabilitacyjny, Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Chirurgiczny, Reumatologiczny, Wewnętrzny, Noworodkowy.

W ramach grantu także Oddział Intensywnej Terapii otrzymał jedno łóżko do terapii.

Ponadto na Oddział Ginekologiczno – Położniczy zakupiono dwa łóżka porodowe i jeden fotel ginekologiczny. Z kolei na Oddział Reumatologiczny zakupiono dwa fotele do podawania leków. Szpital wzbogacił się także o nowy aparat cyfrowy RTG. Jest on przystosowany do potrzeb osób, które mają problem w poruszaniu się lub są leżące.

Dodatkowo kupiono 4 wózki do przewozu pacjentów. Dwa z nich trafiły na Blok Operacyjny, jeden na Oddział Paliatywny, a czwarty posłuży pacjentom SOR – u. Listę zakupów uzupełnia  pętla indukcyjna wspomagająca osoby mające problem ze słuchem.

W ramach realizacji grantu wykonano także dojście do budynku i utworzono 3 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Wszystkie zakupy zostały, zgodnie z zawartymi umowami, zrealizowane bez kosztów szpitala. Sprzęt jest już wykorzystywany przez SP ZOZ w Kościanie.

 

 

 

Najnowsze artykuły