NIETRZEŹWA KOBIETA ZA KIEROWNICĄ UJĘTA DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKA

Blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie miała kierująca samochodem m-ki Citroen. Kobieta została ujęta w Żelaźnie, gm. Krzywiń, przez świadka, który wykazał się postawą godną naśladowania oraz dużą odpowiedzialnością, uniemożliwiając nietrzeźwej kontynuowanie jazdy oraz powiadamiając Policję, zanim wyrządziła komuś krzywdę.

Do obywatelskiego ujęcia doszło w sobotę 17 czerwca br. około godziny 13:44 w Żelaźnie. Oficer dyżurny kościańskiej komendy został powiadomiony przez zgłaszającego, że drogą z Żelazna do Stankowa porusza się pojazd marki Citroen, którego kierujący można znajdować się pod wpływem alkoholu, gdyż porusza się całą szerokością drogiMężczyzna swoim pojazdem zajechał drogę Citroenowi i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała kobieta, która po zatrzymaniu pojazdu wysiadła z niego i próbowała uciekać do lasu, co uniemożliwił jej świadek. Po chwili na miejsce dojechali funkcjonariusze, którzy zatrzymali kobietę, a następnie przewieźli do Komendy Powiatowej w Kościanie, celem wykonania badania trzeźwości.

Wykonane badanie trzeźwości wykazało u 66-letniej mieszkanki powiatu gostyńskiego, blisko 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na stan w jakim znajdowała się kobieta i brak możliwości przekazania rodzinie, została osadzona w Pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do czasu wytrzeźwienia.

Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała policyjne zarzuty, a o jej dalszym losie zdecyduje Sąd. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii, dlatego świadkowi, który zatrzymał kobietę należą się wyrazy uznania. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nie kierujmy pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, gdyż narażamy innych oraz siebie na niebezpieczeństwo utarty zdrowia a nawet życia.

Piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

Najnowsze artykuły