90 LAT MINĘŁO

W ostatnich dniach, aż trzy mieszkanki ziemi krzywińskiej świętowały jubileusze 90 lat życia. Z okazji zaszczytnej, dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń odwiedził jubilatki  i złożył na ręce każdej z nich najlepsze życzenia zdrowia, pogody ducha , oraz wielu dobrych dni, przeżytych w gronie najbliższych.

Janina Demba z domu Roszak urodziła się 17 kwietnia 1933 roku we Francji. Mając dwa lata rodzice przeprowadzili się do Krzywinia. W domu w którym obecnie przebywa nasza jubilatka mieszka już 88 lat. W 1964 roku Pani Janina  wyszła za mąż za Antoniego Dembę który pochodził z Leszna. Dorobek rodzinny Pani Janiny to syn, dwie wnuczki i jedna  prawnuczka.

Władysława Banaszak z domu Przybylska urodziła się 18 maja 1933 roku w Rogaczewie Małym jako jedno z pięciorga dzieci  małżeństwa  Antoniego Przybylskiego i Józefy  z  domu Koniecznej. W wieku 20 lat nasz jubilatka  wyszła za mąż za Wacława Banaszaka który pochodził z Jerki. Para zamieszkała w Jerce. Tam doczekała się 3 synów 10 wnuków i 10 prawnuków.

Helena Gajewska z domu Grobelna  córka Józefa i Wiktorii  urodziła się 12 kwietnia 1933 roku w Kopaszewie gdzie mieszka do dzisiaj. W 1953 roku Pani Helena wyszła za mąż za Pana Telesfora Gajewskiego. Mąż naszej jubilatki zmarł w 2014 roku,  para przeżyła wspólnie prawie 61 lat.

Najnowsze artykuły