ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ JAM SESSION

Featured Video Play Icon

Kościański Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich muzyków, audiofilów oraz sympatyków muzyki na żywo na JAM SESSION w KOK!
JAM to nie tylko muzyka impowizowana LIVE, ale również szansa na nawiązanie kontaktu między zawodowymi artystami, a ludźmi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką improwizowaną. Zabierzcie ze sobą instrumenty i inne narzędzia twórcze.

 

Zaproszeni goście:

Max Matuszczak
Zbigwniew Skała
Rafał Woźniak
Michał Dolata
Włodek Pawłowski
Marcin Hasiński
Marta Handke
Janusz Kozłowski
Gabrysia Idkowiak
Wiesław Bzowy
Radek Andrzejewski
Jarami Drażewski
Jakub Jędrzejczak
Przemek Przedwojski
Marcin Ruszkiewicz
Dariusz Łukaszewski
Filip Bąk
Roman Wolsztyński
Jakub Wojda
Maciej Ratajczak
Radek Michalewicz

 Rafael Belter

Jakub Zachara

 

 

JAM SESSION

Podczas jam session nie gra się konkretnych utworów. Czasem improwizuje się na temat popularnych standardów jazzowych, stanowiących swoim tematem punkt wyjścia improwizacji lub po prostu gra w tonacji zadanej przez któregoś z grających muzyków. Wszyscy obecni na sesji muzycy improwizują. Bardzo często całe koncerty, czy występy w klubach odbywają się w luźnej formie jam session.

Zdarzenie polega na przetwarzaniu tematu zaproponowanego (zagranego) przez grupę muzyków (lub też solo) i interpretowanego przez kolejnych. Początkiem może być zagranie znanego wszystkim standardu (jazzowe jam session) lub tonacji (bluesowe lub reggae). Następnie muzycy zaczynają urozmaicać swoje partie. W końcowym efekcie wynik improwizacji może zupełnie nie przypominać tematu głównego, choć mogą się w niej pojawiać elementy początkowego tematu lub powrót do początkowej – inicjującej – frazy.

 

 

 

Najnowsze artykuły