WIZYTACJA TERENU BUDOWY HENRYKA BARTOSZEWSKIEGO STAROSTY KOŚCIAŃSKIRGO

W piątek, 9 czerwca 2023 roku teren budowy odwiedził Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański. Towarzyszyła mu Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański, Jarosław Kaczmarek, kierownik robót i Rafał Landzwojczak, naczelnik Wydziału Inwestycyjno-Gospodarczego w starostwie. Starostowie zapoznali się z postępem prac.

Budowa i wyposażenie tej powiatowej inwestycji, która pozytywnie wpłynie na poziom i komfort nauki w prowadzonej przez powiat szkole będzie kosztowała 11 milionów złotych. Podpisanie umowy z wykonawcą prac, Przedsiębiorstwem Budowlanym Budomont Sp. z o.o. odbyło się w ostatnich dniach ubiegłego roku.

Koszt samej budowy to blisko 8 milionów złotych. Starostwo Powiatowe w Kościanie na stworzenie Centrum Kształcenia Praktycznego pozyskało wsparcie w wysokości ponad 9 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Reszta środków na realizacje inwestycji będzie pochodziła z budżetu powiatu.

Budynek Centrum Kształcenia Praktycznego będzie miał dwie kondygnacje, których łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 1100 m2. Obiekt zostanie połączony ze szkołą na poziomie pierwszego piętra. Wyposażony zostanie także w windę.

Na parterze budynku, poza zapleczem szatniowo-sanitarnym, pomieszczeniami technicznymi, kotłownią oraz korytarzami z holem, znajdą się przede wszystkim nowoczesne pracownie nauki zawodu. Będą to: pracownia cnc wraz z pracownią komputerową, pracownia budowlana, spawalnia oraz dwie pracownie obróbki ręcznej. Na piętrze budynku znajdą się pracownie: fryzjerska, mechatroniczna (hydrauliczna i pneumatyczna), elektryczna, rysunku technicznego oraz gazownicza. Poza pracowniami znajdą się tam również: sekretariat i gabinet kierownika, pokój nauczycielski, pomieszczenia techniczne i socjalne oraz zaplecze szatniowo-sanitarne.

Najnowsze artykuły