INDIAŃSKA WIOSKA W MOŚCISZKACH

We wtorek, 6 czerwca 2023 roku, park za Domem Pomocy Społecznej w Mościszkach zamienił się w prawdziwie indiańską wioskę.

Na organizowaną przez mieszkańców i pracowników DPS-u integracyjną czerwcówkę w stylu rdzennych Amerykanów przybyli licznie zaproszeni goście: mieszkańcy i uczestnicy zaprzyjaźnionych domów pomocy oraz samopomocy, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej oraz instytucji związanych z pomocą społeczną, przedstawiciele jednostek oświatowych z gminy Krzywiń. W wydarzeniu udział wzięli także: Senator RP Wojciech Ziemniak, Starosta Kościański Henryk Bartoszewski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego Iwona Bereszyńska.

– Bardzo pięknie, że w takiej wyjątkowej scenerii został zorganizowany dzisiaj piknik integracji, że przyjechało na niego tak wielu gości, i że od samego początku jest tak wiele radości, życzliwości, serdeczności i tak wiele serca można tu doświadczyć – zauważył starosta Henryk Bartoszewski, zwracając się do zebranych w indiańskiej wiosce. – Przyroda tak pięknie przyozdobiła miejsce, w którym jesteśmy, jest pięknie i przyjemnie. Przynosicie tu wiele radości i mam nadzieję, że także wiele radości tu doświadczycie. Bardzo to miły dzień. Dziękuję pani dyrektor za podjęcie się tego zadania i organizację pikniku. Zawsze to dla organizatora wielkie wyzwanie, by goście dojechali, pogoda się udała, w kuchni się nie przypaliło. Wszystko jest ważne. Mam nadzieję, że ten radosny dzień pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Życzę wszystkim przyjemnie spędzonego czasu – zakończył starosta.

Czerwcówka uświetniona została licznymi występami artystycznymi. Wystąpili: podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywiniu, Semplicze, uczniowie szkoły w Jerce. Mieszkańcy i podopieczni domów pomocy i samopomocy mogli także wziąć udział w grach i zabawach sportowych oraz zabawie tanecznej. Indiańską wioskę odwiedził również sierżant Pyrek.

Zorganizowany został także konkurs na najciekawszy strój indiański. Wygrał go Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie. Dodatkowe wyróżnienie otrzymał Dom Pomocy Społecznej w Marszałkach oraz Dom Pomocy Społecznej w Śremie.

 

 

 

Najnowsze artykuły