POWIAT KOŚCIAŃSKI NA KRAJOWYCH DNIACH POLA W SIELINKU

Starostwo Powiatowe w Kościanie przygotowało stoisko promujące Powiat Kościański podczas IV Krajowych Dni Pola, które odbyły się w dniach 3-5 czerwca 2023 roku w Sielinku. Współgospodarzem stoiska był Urząd Gminy Kościan. Samorządy reprezentowali: Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański i Mirosław Duda, Zastępca Wójta Gminy Kościan.

Na zlokalizowanym w Fyrtlu Samorządowym stoisku, który odwiedziły setki zwiedzających można było otrzymać ulotki na temat powiatu i jego atrakcji oraz okolicznościowe pamiątki i gadżety. Uwagę zwiedzających stoisko powiatowe przyciągała obecność artystów rzeźbiarzy. Swoje prace prezentował rzeźbiący w drewnie Marian Maliński i Krzysztof Żak, który rzeźbi w kamieniu. Ponadto na swoje pełne smakołyków stoisko zapraszały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pianowie.

Organizatorem wystawy był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.Tegoroczne Krajowe Dni Pola odbywały się pod hasłem „Rolnictwo Innowacyjne”. Na wystawie powstała specjalna Strefa Innowacji, w której można było zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami w polskim rolnictwie.

Najważniejszym elementem wystawy były poletka demonstracyjne, których w tym roku przygotowano ponad 800 oraz wystawy i pokazy zwierząt hodowlanych. Najlepsze z nich otrzymały nagrody.

Zwiedzającym umilały czas regionalne zespoły muzyczne. Powiat Kościański w sobotę reprezentował zespół „Kokorzynianki”, z kolei w niedzielę zaprezentowały się na scenie Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” oraz zespół „Złote Kłosy”. Poza zespołami uwagę widzów przykuwały pokazy konnej woltyżerki.

Podczas tegorocznego święta rolnictwa w Sielinku zaprezentowały się wszystkie wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego, wystawcy firm związanych z rolnictwem, hodowcy zwierząt. Wśród wystawców liczną grupę tworzyły koła gospodyń wiejskich. Z powiatu Kościańskiego indywidualnie zaprezentowały się gospodynie z Bielewa i Starej Przysieki Pierwszej.   wiejskich. Prezentowano nowoczesny i zabytkowy sprzęt rolniczy. Można było podziwiać kolorowy ogródek ziołowo-kwiatowy WODR. Była także możliwość kupienia roślin ozdobnych i kwiatów.

Ostatni dzień wystawy, 5 czerwca to Dzień Młodego Rolnika, który organizatorzy przeznaczyli  dla uczniów szkół rolniczych z całej Polski.

 

 

źródło: Powiat Kościański

Najnowsze artykuły