SIERŻ. PYREK GOŚCIEM HONOROWYM NA FESTYNIE W PRZEDSZKOLU NR 1 W KOŚCIANIE

W Przedszkolu nr 1 w Kościanie odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizator przygotował dla uczestników wiele atrakcji, a jedną z nich było spotkanie z policjantami oraz uwielbianym przez najmłodszych sierż. Pyrkiem – maskotką wielkopolskiej Policji. Funkcjonariusze wykorzystali możliwość rozmowy z dziećmi, aby tuż przed zbliżającym się rokiem szkolnym przekazać im cenne rady o zasadach bezpieczeństwa.

W piątek, 2 czerwca br. policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologi uczestniczyli w festynie rodzinnym w Przedszkolu nr 1, gdzie przy specjalnie przygotowanym stanowisku, rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa oraz możliwych zagrożeniach. W trakcie imprezy mogli wsiąść do radiowozu, zobaczyć jego wyposażenie, a także usłyszeć sygnały dźwiękowe. Maluchy z zaciekawieniem wysłuchiwały opowiadań o codziennej pracy Policji i oglądały demonstrację sprzętu policyjnego. Funkcjonariusze chętnie odpowiadali również na każde pytanie, których przedszkolakom nie brakowało.

Po nauce i części artystycznej przyszedł czas na chwilę zabawy. Dzieci głośno wspólnie wołając „Pyrek, Pyrek, Pyrek”, z niecierpliwością oczekiwały na pojawienie się gościa specjalnego. Gdy tylko się pojawił w drzwiach przedszkola został mocno wyściskany przez przedszkolaków. Tradycyjnie sierż. Pyrek za przybicie „piątki” rozdał wszystkim drobne upominki – baloniki, odblaski, ołówki i długopisy Pyrka i wiele innych.

Sierż. Pyrek bawiąc się wspólnie z dziećmi na placu zabaw, sprawiał, że uśmiech z twarzach dzieci oraz dorosłych nie znikał. Na pamiątkę tej wizyty dzieci wykonywały sobie wspólne zdjęcie z sierż. Pyrkiem.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły