DZIEŃ DZIECKA ZE „STOWARZYSZENIEM RZECZODZIELNIA KOŚCIAN”.

1 czerwca 2023 setki dzieci z Kościana i okolic, bawiły się w Kokorzynie na festynie z okazji ich święta, zorganizowanym przez Rzeczodzielnię z Kościana.

Na maluchy i ich rodziców czekały liczne atrakcje: dmuchane zamki, spotkanie z alpakami z Alpa-Kam, 2,5-metrowy miś, kolorowy dinozaur, malowanie twarzy, tatuaże i warkoczyki. Można było zakupić lody, gofry, pop-corn, ciasta, kawę i balony. Były zajęcia sportowe z Akademią Reissa, zumba z Jagodą Bednarz i Pauliną Bierazo, motocrossy, Straż Pożarna oraz Policja i Pyrek. Na zakończenie wszyscy podziwiali występ młodych adeptek akrobatyki sportowej, prowadzonej przez Klub Sportowy CRC.

Zebrane podczas festynu pieniądze – w kwocie niemal 6.500 zł, przeznaczone zostaną na działalność Rzeczodzielni i opiekę nad Rodzinami. Jedna z organizatorek- p. Karolina Zawisła pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy oraz przybyłym gościom za udział. Zaznacza, że od poniedziałku 5.06.2023 wznawia działalność darmowy sklep na Os. Jagiellońskim w Kościanie.

Tekst i foto: Katarzyna Marciniak-Helińska

 

Najnowsze artykuły