LIST DO POTOMNYCH – WMUROWALI KAPSUŁĘ CZASU W KONOPNICKIEJ!

Dzień Dziecka okazał się idealną okazją, by zakończyć obchodzony w tym roku jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie.
1 czerwca 2023 roku w ścianie budynku szkoły umieszczona została kapsuła czasu. Do kapsuły, która ma zostać otwarta za 50 lat włożono m.in. list do potomnych podpisany przez uczniów i nauczycieli, spis uczniów i pracowników szkoły w roku szkolnym 2022/2023, rysunek szkoły autorstwa ucznia ZSS Marcina Sołtysiaka, dwa numery Gazety Kościańskiej, pendrive ze zdjęciami z jubileuszowej gali, smartfon oraz monety.
– Tak zamknięta kapsuła czasu, w której umieszczone zostało to, co ma związek z naszymi czasami, zainteresowaniami, działaniami przewiązana została sznurem, który symbolizuje czas i jego przemijanie . To wszystko
przekazujemy przyszłej społeczności szkoły, która za 50 lat otworzy kapsułę czasu – powiedział dyrektor Dawid Olejniczak.
Uroczystego umieszczenia kapsuły w specjalnie przygotowanym dla niej miejscu dokonali wspólnie: wicestarosta Dorota Słowińska i dyrektor Dawid Olejniczak. Przy zamurowywaniu kapsuły pomogli im zaproszeni goście –
przedstawicielka Rady Rodziców oraz sponsor, a także jeden z uczniów. Tablice zamykającą kapsułę w ścianie wspólnie z dyrektorem przykręcił uczeń, którego rysunek znalazł się w kapsule.
Na koniec głos zabrała wicestarosta Dorota Słowińska, która wyraziła nadzieję, że to właśnie uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej będą najlepszą wizytówką naszych czasów i to właśnie przez ich pryzmat oceniać będą nas potomni, którzy otworzą kapsułę za 50 lat. Życzyła też wszystkim dzieciom cudownego i pełnego przygód Dnia Dziecka.

 

 

Najnowsze artykuły