VIII POWIATOWY KONKURS BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

We wtorek, 30 maja 2023 roku przedszkolaki z całego powiatu rywalizowały ze sobą w ramach VIII edycji Powiatowego Konkursu Bezpieczny Przedszkolak. Finał konkursu tradycyjnie odbył się w sali sportowej Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach.

Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Kościanie i Przedszkole w Starych Oborzyskach. W imieniu organizatorów wszystkie dzieci, opiekunów i członków jury przywitała Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański. W konkursie wzięło udział 5 drużyn z przedszkoli, które wygrały eliminacje na szczeblu gminnym, tj. Przedszkole Samorządowe w Czempiniu, Przedszkole w Czaczu, Przedszkole w Racocie, Przedszkole Łamigłówka z Kościana i Przedszkole w Starych Oborzyskach. W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele lokalnych samorządów z Dorotą Słowińską na czele. W jury zasiedli także przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym komendanci powiatowi policji i straży pożarnej oraz przedstawiciele sponsorów.

Celem konkursu jest rozwijanie sprawności (szybkości, zręczności, gibkości oraz prawidłowej postawy ciała), kształtowanie umiejętności świadomego wykorzystania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, rozwijanie umiejętności autoprezentacji grupy, rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz integracja dzieci i nauczycieli. Podczas konkursu przedszkolaki zaprezentowały swoje drużyny, wykazały się wiedzą o bezpieczeństwie, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami plastycznymi.

W tym roku pełną emocji i energii rywalizację wygrali gospodarze, Przedszkole w Starych Oborzyskach. Zwycięzcy odebrali pamiątkowy puchar, maskotkę oraz dyplom. Pozostałym drużynom jury przyznało równorzędne, II miejsca.

Wyjątkowymi gośćmi konkursu były maskotki, Chase z Psiego Patrolu i sierżant Pyrek, którzy tańczyli z dziećmi i rozdawali słodycze.

Wszystkie drużyny otrzymały drobne upominki i nagrody. Nagrody sponsorowali: Starostwo Powiatowe w Kościanie, Rada Rodziców Przedszkola w Starych Oborzyskach, Gmina Czempiń, Gmina Kościan, Gmina Śmigiel, Coccodrillo, Instal Filter SA, Czempińska Pasta&Pizza, Maszynbud, Bank Spółdzielczy w Kościanie, Folplast, Agnieszka Pawlik Kancelaria Adwokacka.

 

 

 

Najnowsze artykuły