“BEZPIECZNE ŻYCIE SENIORÓW” W KUROWIE

Profilaktyk z kościańskiej komendy spotkała się z kolejnymi seniorami, tym razem w miejscowości Kurowo. Podczas spotkania przestrzegała przed działaniami oszustów i informowała o zasadach bezpieczeństwa. Ponadto ratownik medyczny przekazał im podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

W dniu 27 maja br. odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Koło gospodyń wiejskich i sołtysa, z seniorami i mieszkańcami wsi Kurowo, w ramach programu ,,Bezpieczne życie seniorów”.

Policjantka przeprowadziła prelekcję nt. podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zwróciła szczególną uwagę na oszustwa metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na urzędnika” bądź „funkcjonariusza CBŚ”. Ponadto przekazała kilka porad jak uniknąć niebezpiecznych zdarzeń i nie paść ofiarą oszustów, którzy wykorzystują ufność i wierność seniorów. Kilkakrotnie wyczulano, by nie wpuszczać obcych do domów i mieszkań.

Następne poruszono temat dotyczący powiadamiania służb ratunkowych oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownik Piotr Ciesielski, z Fundacji ,,HEL-med”, przekazał seniorom podstawowe zasady pierwszej pomocy, min. podczas udaru, wstrząsu anafilaktycznego, udaru słonecznego, zawału serca oraz utonięcia wtórnego. Każdy z seniorów mógł następnie poćwiczyć swoje umiejętności przy pomocy fantomu.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły