111KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM

Policjanci każdego dnia sprawdzają m.in. czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Kolejny tydzień przyniósł kolejne zatrzymane kierującego, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył prędkość, całkowicie lekceważąc ograniczenia prędkości jakie obowiązują. Tym razem do zatrzymania doszło w Bruszczewie na ul. Przysieckiej.

W miniony czwartek (tj. 25 maja br. ) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, dokonali kolejnego zatrzymania kierującego, który zignorował przepisy. Zdarzenie miało miejsce w Bruszczewie na ul. Przysieckiej. Dokonany pomiar prędkości wykazał, że 48-letni mieszkaniec gminy Śmigiel, poruszał się swoim BMW z prędkością 111km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h.

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem na kierującego został nałożony mandat karny w wysokości 2000zł, a na koncie kierowcy zostało dopisanych 14 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że brawura i nadmierna prędkość to nadal jedne z najczęstszych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły