DEBIUT MŁODEJ PISARKI Z KOŚCIANA

W ramach XX Tygodnia Bibliotek w poniedziałek 15 maja w kościańskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Oliwią Ciesielską – autorką, której debiut pt.: „Dom Słonia” ukazał się na początku tego roku. Książka opowiada o nastoletniej Christinie Wright, która trafia do świata stworzonego dla osób przebywających w śpiączce. Dziewczyna ma szansę na powrót do dawnego życia, jednak w tym celu musi wziąć udział w niebezpiecznej Grze i zdobyć antidotum. Powieść pełna jest zwrotów akcji i zaskoczeń, jednak przy okazji porusza dobrze znane tematy: przyjaźni, śmierci czy tęsknoty.

Na spotkaniu poruszone zostały tematy nie tylko treści książki, ale także procesu jej tworzenia czy wydawania. Autorka przedstawiła swoje doświadczenia, przy okazji prezentując notatki oraz materiały towarzyszące w trakcie przygotowywania powieści. Opowiedziała o poszukiwaniach wydawnictwa, redakcji książki czy dystrybucji. Odczytane zostały również fragmenty książki, dzięki którym uczestnicy mogli lepiej wczuć się w jej klimat. Spotkanie autorskie szybko przekształciło się w rozmowę, w której ochoczo udział wzięli wszyscy zebrani. Uczestnicy pytali o pochodzenie tytułu, rolę mediów społecznościowych przy wydawaniu powieści oraz to, czy bohaterowie inspirowani byli prawdziwymi osobami.

Po zakończeniu dyskusji zebrane osoby zaproszono na słodki poczęstunek i kawę. Zachęcone zostały również do nabycia egzemplarzy, które autorka podpisała wszystkim zainteresowanym. Frekwencja zdecydowanie dopisała, a ostatnie osoby opuszczały budynek biblioteki po ponad półtorej godziny od rozpoczęcia spotkania.

0 0 votes
Article Rating

Najnowsze artykuły

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tumulus
Tumulus
6 miesięcy temu

Gratulacje! Życzę samych sukcesów i z niecierpliwością czekam na kolejną część. Bo końcówka rozpaliła zainteresowanie.