“NIEDŹWIADKI” W KOŚCIAŃSKIEJ KOMENDZIE

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Kościanie oprócz policjantów można było wczoraj spotkać również uśmiechnięte dzieci, które złożyły nam wizytę. Przedszkolaki z grupy „Niedźwiadki” z Samorządowego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. Wandy Chotmskiej nr 1 w Kościanie, przyszły poznać zawód policjanta, Sierżanta Pyrka oraz zwiedzić komendę. Wizyta była również doskonałą okazją, aby przekazać małym gościom kilka bardzo ważnych zasad bezpieczeństwa.

Policjanci w ramach realizowanych programów profilaktyczno – edukacyjnych cyklicznie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. Wizyty mają miejsce w szkołach i przedszkolach, ale bywa również, że i dzieci odwiedzą funkcjonariuszy w miejscu ich pracy. Tym razem grupa 14 przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Kościanie zawitała w kościańskiej jednostce policji.

Dzieci razem ze swoimi opiekunami zwiedziły budynek komendy i zobaczyły jak wygląda codzienna praca policjantów. Podczas zwiedzania pomieszczenia oficera dyżurnego i jego pomocnika, zaciekawienie dzieci wzbudziły monitory, na których można było zobaczyć ruch na ulicach Kościana, ujęty przez kamery monitoringu miejskiego.

Maluchy zadawały niezliczoną ilość pytań. Obejrzały również sprzęt, na którym pracują policjanci, ich wyposażenie i umundurowanie. Oczywiście największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się radiowozy. Przedszkolaki poznały również maskotkę Wielkopolskiej Policji – Sierżanta Pyrka, do którego mogły się przytulić i przybić mu ,,piątkę”.

Źródło: KPP Kościan

0 0 votes
Article Rating

Najnowsze artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x