130 LAT KOŚCIAŃSKIEJ PSYCHIATRII

Starosta Kościański Henryk Bartoszewski wziął udział w uroczystościach zorganizowanych z okazji jubileuszu 130 lat Kościańskiej Psychiatrii, które odbyły się 9 maja 2023 roku.

Organizatorem konferencji popularno-naukowej, w której Powiat Kościański reprezentowali także: Iwona Bereszyńska, Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego i Michał Jurga członek Zarządu Powiatu Kościańskiego było Wielkopolskie Centrum Neuropsychiatryczne w Kościanie.

Z okazji jubileuszu 130 lat delegacja władz powiatu przekazała na ręce dyrektora Centrum, Mariana Zalejskiego życzenia i pamiątkową rzeźbę, autorstwa M. Malińskiego przedstawiającą główny gmach Centrum Neuropsychiatrycznego. W życzeniach skierowanych na ręce dyrektora czytamy m.in.

Z okazji jubileuszu 130 lat działalności, dziękując Państwu za codzienną, niewyobrażalnie ciężką pracę życzymy, aby Centrum, które jest opoką dla chorych nieustannie się rozwijało, niech otrzymywane środki poprawiają warunki Państwa pracy, a to niech z powodzeniem przekłada się na sukces Państwa Placówki.

 Od 130 lat najważniejszym dla ludzi pracujących w kościańskiej psychiatrii był człowiek. Życzymy Państwu, by ten szlachetny cel był zawsze i dla wszystkich najważniejszy.

Konferencja odbyła się w Kościańskim Ośrodku Kultury.

 

Najnowsze artykuły