CHAMPIONMAN DUATHLON CZEMPIŃ 2023

Już w ten weekend! 12-13 maja 2023 r. odbędzie się już siódma edycja imprezy ChampionMan Duathlon Czempiń i po raz czwarty zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Polski w Duathlonie na dystansie średnim 10 km biegu, 60 km na rowerze i 10 km biegu. Jak co roku zorganizowane zostaną także starty na dystansie sprint 5 km biegu, 20 km na rowerze i 2,5 km biegu. Nie zabraknie także rywalizacji sztafet w kategoriach firmowych i grupowych.
W dzień poprzedający zawody odbędzie się rywalizacja duathlonowa najmłodszych sportowców Cocodrillo ChampionKids Duathlon.
Prawdziwe święto dziecięcego duathlonu i największe zawody duathlonowe dla dzieci w Polsce, w którym co roku pół tysiąca dzieci i młodzieży staje na linii startu.
W tym roku Czempiń po raz kolejny będzie gościł sportowców PRO z całej Polski. Na starcie dystansu średniego staną m.in Łukasz Kalaszczyński, trener Kalach z #dawajkalach team, zdobywca tytułu Mistrza Polski podczas ChampionMan Duathlon Czempiń 2019 przygotowujący się do startu z całą rodziną, bracia Paweł i Sebastian Najmowicz, trenerzy i zawodnicy biegnący w stronę mety #poswoje, Piotr Ławicki związany z Pho3nix GVT Team  olimpijka Agnieszka Jerzyk oraz powracająca z Mistrzostw Świata na Ibizie 2023 Marta Łagownik. Nie zabraknie też mocnych amatorów a wśród nich Magdaleny Lenz mistrzyni świata IM AG 2022 na Hawajach, Tomka Spaleniaka trenera triahlonu i wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski zarówno w Duathlonie jak i Triathlonie, Karola Bogusa rekordzisty etapu rowerowego z Dystansu Średniego w 2022r.
To dzięki kibicom, zawodnikom i sympatykom ChampionMana impreza została doceniona w szerszym gronie. Warto nadmienić, że w tym roku na Gali Polskiego Związku Triathlonu spośród wszystkich licencjonowanych imprez tego związku ChampionMan Duathlon Czempiń otrzymał nagrodę: Imprezy Roku 2022, wyboru takiego dokonali w internetowym głosowaniu m.in zawodnicy, trenerzy, organizatorzy i kibice.
ChampionMan Duathlon Czempiń to nie tylko rywalizacja sportowa. W Czempiniu nie zabraknie także atrakcji dla kibiców i gości. Zapraszamy do strefy EXPO w której oferujemy targi sprzętu sportowego,  serwis rowerowy, zdrowe przekąski, strefę foodtrucków oraz integracje dla dzieci i dorosłych w strefie rodzinnej aktywności.
ChampionMan pomaga – zachęcamy do dołożenia swojej cegiełki na cel charytatywny i dołączenie do zbiórki na chorego Oskarka.
ChampionMan jest niesamowitą okazją poznania wyjątkowego multisportu.
Zapisy last minute w biurze zawodów!
Zapraszamy was do spędzenia z nami sportowego weekendu w Czempiniu.

Najnowsze artykuły