PODWÓJNY SUKCES UCZNIÓW Z GMINY KOŚCIAN

28 kwietnia br. w Lądzie, na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, odbył się finał wojewódzki konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie współzawodniczyło czternaście drużyn reprezentujących parki krajobrazowe województwa wielkopolskiego, a wśród nich szkoły z Racotu i Starych Oborzysk, które reprezentowały Park Krajobrazowy im. generała Dezyderego Chłapowskiego i jako zespoły równorzędnie zakwalifikowały się do tego etapu.

Podczas etapu wojewódzkiego uczniowie musieli wykazać się wiedzą z biologii, ekologii, ochrony środowiska, geografii oraz znajomością 14 parków krajobrazowych Wielkopolski. Ponadto na tym etapie obowiązkową konkurencją było rozpoznawanie gatunków ptaków chronionych w Polsce. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu uczestnicy brali udział w warsztatach „Obrazy naturą malowane”. Podczas prelekcji oraz zwiedzania Izby Edukacji Przyrodniczej poznawali walory Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Mieli także możliwość obejrzenia dioramy najpiękniejszej z łąk – łąki trzęślicowej, którą można obserwować i doświadczać wszystkimi zmysłami, zarówno za dnia, jak i w nocy.

Po podsumowaniu punktów zdobytych indywidualnie i drużynowo ogłoszono wyniki. Uczniowie z Racotu (Zofia Flaczyk, Lena Marciniak i Wiktor Ropiński) zdobyli II miejsce, a uczennice ze Starych Oborzysk (Kinga Bieganek, Wiktoria Janik i Józefina Kaźmierska) zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu uczniom i ich opiekunkom!

Źródło: Gmina Kościan

 

Najnowsze artykuły