PODSUMOWANIE AKCJI “TRZEŹWY PORANEK”

Podczas wczorajszych działań „Trzeźwy poranek” ukierunkowanych na eliminacje nietrzeźwych kierujących funkcjonariusze kościańskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Po raz kolejny okazało się, że poranek nie dla wszystkich był taki „trzeźwy” jak powinien. Policjanci przeprowadzili łącznie 1069 badań trzeźwości.

Działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego skierowane były na ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, co przekłada się na na poprawę bezpieczeństwach na drogach. Niestety trzy osoby wsiadły za kierownicę po wypiciu alkoholu, jedna z osób w stanie nietrzeźwości, natomiast dwie osoby w stanie po użyciu alkoholu.

Rekordzistą okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który został zatrzymany około godziny 8:15 w Witkówkach. Mężczyzna kierował pojazdem marki Iveco, znajdując się w stanie nietrzeźwości blisko 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co ciekawe, kierujący przewoził ładunek oznaczony jako niebezpieczny symbolem ,,ADR”, a podczas kontroli na fotelu pasażera siedział mężczyzna, który był trzeźwy i posiadał uprawnienia do przewożenia takich ładunków.

Inni zatrzymani:
– około godz. 05:40 w miejscowości Kościan na ul. Przemysłowej, 51-letni mieszkaniec gm. Kościan kierował pojazdem marki Audi A4, będąc w stanie po użyciu alkoholu 0,4 promila w wydychanym powietrzu.
– około godz. 06:20 w miejscowości Kościan na ul. Gostyńskiej, 46-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, kierował pojazdem marki Opel będąc w stanie po użyciu alkoholu 0,3 promila w wydychanym powietrzu. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Kościanie.

Wszystkim kierującym zatrzymano prawo jazdy, a za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierujących na „podwójnym gazie” będą sukcesywnie powtarzane na drogach powiatu. Każdy kierujący musi mieć świadomość, że może w każdej chwili zostać zatrzymany do kontroli stanu trzeźwości.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i rozsądek. Jeżeli nie mamy pewności, co do stanu trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę! Konsekwencją kierowania pojazdami z promilami oprócz utraty prawa jazdy, często jest również utrata życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Kościan
mł. asp. Paulina Piechowiak

Najnowsze artykuły