TYGRYSY NA FOTELU LIDERA – PÓŁMETEK KOŚCIAŃSKIEJ LIGI BOWLINGU „JEDNOŚĆ” CUP

Pierwsza edycja Kościańskiej Ligi Bowlingu “Jedność” CUP, która rozgrywana jest w Kościanie w obiekcie przy ul. Nacławskiej znalazła się na półmetku. W amatorskiej lidze kręglarskiej, która jest współfinansowana ze środków Samorządu Powiatu Kościańskiego bierze udział 12 zespołów. Po czterech kolejkach rywalizacji na prowadzeniu z dorobkiem 48 punktów znajduje się drużyna TYGRYSY (Radosław Stachowiak, Dorota Borowiak, Wiesław Brzóska, Marek Borowiak, Piotr Borowiak), która czterokrotnie wygrywała cotygodniowe spotkania ligowe.
Na drugiej pozycji z wynikiem 36 punktów plasuje się drużyna PoCOOLane (Mirosława Wojciechowska, Marian Wojciechowski, Izabela Bogacka, Stanisław Janek, Marek Malicki, Adrianna Wojciechowska), a trzecie miejsce z 34 punktami zajmuje drużyna Invest Building (Sebastian Bartkowiak, Joanna Bartkowiak, Sebastian Rybarczyk, Eugeniusz Flisikowski, Roman Bartkowiak). Kolejne miejsca z niewielkimi różnicami punktowymi zajmują zespoły Bez żadnego trybu, GAZ-POL, Kuloodporni, 3M I ONA, Gwardia Skittles, Team Ekwador, Cytrynówka, GeoMar i Megamocni.

Walka o jak najwyższą lokatę potrwa jeszcze przez cztery tygodnie. – O tym, jak bardzo wyrównany jest poziom rozgrywek, widać po rezultatach osiąganych przez wszystkie zespoły. Obecnie różnica pomiędzy pozycją drugą a ósmą wynosi 12 punktów, czyli tyle ile może zainkasować drużyna za zwycięstwo w kolejce ligowej. Z tygodnia na tydzień wzrastają emocje oraz poziom sportowy startujących teamów i poszczególnych zawodników. W miniony czwartek aż cztery ekipy przekroczyły 1000 punktów za zbite kręgle i po raz
czwarty pobity został indywidualny rekord ligi, który obecnie należy do Adrianny Wojciechowskiej (188 pkt). – podsumowuje koordynator ligi Radosław Stachowiak. Amatorskie rozgrywki kręglarskie, których organizatorem jest Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich “Jedność” od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu, jednak ich organizacja stała pod dużym znakiem zapytania. – Sam pomysł uruchomienia w Kościanie pilotażowej, amatorskiej ligi bowlingu zrodził się w naszych głowach pod koniec stycznia. Jednak jak to zawsze bywa, od pomysłu do realizacji często wiedzie pokrętna droga. Kluczową rolę odgrywały czas, napięty kalendarz i oczywiście kwestia najważniejsza związana z pozyskaniem na ten cel funduszy zewnętrznych. Zdecydowaliśmy, że złożymy swoją ofertę w ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Kościanie konkursie na realizację zadań publicznych, choć w zasadzie pozostały nam tylko 2 dni do upływu terminu przyjmowania ofert. Później przez ponad miesiąc czekaliśmy na pozytywną decyzję komisji konkursowej i akceptację Zarządu Powiatu Kościańskiego, który ostatecznie zdecydował się wesprzeć nasza ideę finansowo, dzięki czemu wysokość wpisowego dla drużyn za udział w rozgrywkach została zredukowana niemal o połowę. – wyjaśnia Radosław Stachowiak.
– Idąc za ciosem, dzięki przychylności lokalnych mediów, w połowie marca ogłosiliśmy termin przyjmowania zgłoszeń, nie wiedząc do końca, jak duże będzie zainteresowanie tą formą rekreacyjno-sportową. Błyskawiczne wyczerpanie
limitu miejsc drużynowych oraz liczne zapytania mieszkańców o możliwość powiększenia ligi utwierdziły nas w przekonaniu, że ten projekt będziemy chcieli kontynuować. – informuje prezes TSKK “Jedność” Roman Bartkowiak.
– Prawdopodobnie kolejna edycja, być może już na jesieni, odbędzie się w nieco innej formule i z większą ilością miejsc drużynowych. Teraz jednak skupiamy się na dokończeniu pierwszej edycji ligi bowlingu i przygotowujemy Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Bowlingu, które z kolei zaplanowane są na połowę czerwca. O szczegółach będziemy jednak informowali pod koniec maja – dodaje wiceprezes TSKK “Jedność” Marek Malicki.
Składy wszystkich drużyn oraz szczegółowe wyniki KLB “Jedność” CUP są na bieżąco aktualizowane na stronie www.bowling.jednosckoscian.

 

 

Najnowsze artykuły