DZIEŃ ABSOLWENTA U KONOPNICKIEJ

Trwające trzy dni obchody jubileuszu 50 lat Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej w Kościanie zakończył zorganizowany w piątek, 28 kwietnia 2023 roku Dzień Absolwenta. Takie uroczyste spotkanie absolwentów odbyło się w historii szkoły po raz pierwszy. Licznie zgromadzonych absolwentów, ich bliskich i gości przywitał Dawid Olejniczak, dyrektor ZSS w Kościanie. – Nasze spotkanie ma charakter historyczny. Z jednej strony dlatego, że spotykamy się tu, w tak licznym gronie po tylu latach, z drugiej, ponieważ temu spotkaniu towarzyszy świadomość, że lata spędzone w tej szkole, to historia, a jednocześnie początek nowego czasu. Dla wielu z was na pewno były to lata ciężkiej pracy – mówił do zebranych dyrektor. – W waszej szkolnej wędrówce zawsze towarzyszyli wam nauczyciele i wychowawcy, wspaniali ludzie, którzy nie tylko dbali o Waszą edukację, ale opiekowali się Wami w każdej sytuacji, starali się także wspierać waszych Rodziców. Doskonale pamiętają pierwsze dni Waszej nauki, blaski i cienie codziennych zmagań na zajęciach, wspólne wyjazdy i wycieczki. Znają wasze charaktery, humorki, dobre i złe zwyczaje. Wspólnie z wami przeżywali chwile sukcesów i porażek. Podziękowania należą się wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy ze wszystkich sił starali się wyposażyć was w wiedzę, umiejętności, wskazywali wartości. Myślę, że zachowacie o nas dobre wspomnienie i nie zapomnicie, że wasze losy zawsze będą nas interesować – podkreślał D. Olejniczak.

Barwną akademię przygotowaną dla absolwentów przez uczniów i nauczycieli, w ramach której goście mogli podziwiać m.in. „Orkiestrę Kulinarną” dodatkowo uświetnił koncert Orkiestry Dętej TON z Kościana. Orkiestra zagrała pod kierunkiem Szymona Józwiaka. Słuchacze podczas koncertu mieli także okazję wysłuchać solowego występu Borysa Karmelskiego, który gra na trąbce. Prawdziwą gwiazdą i niespodzianką akademii okazał się również Wiktor Szymanowski, nauczyciel wychowania fizycznego, który zachęcił całą publiczność do wspólnego śpiewania. Po akademii był czas na miłe spotkania, rozmowy i wspomnienia.

Obchodom jubileuszu towarzyszyło specjalnie przygotowane na te uroczystości logo, które przedstawia frontową elewację głównego, najstarszego budynku szkoły. Autorem rysunku wykorzystanego do opracowania loga jest uczeń szkoły Marcin Sołtysiak.

 

Najnowsze artykuły