SKOŃCZYŁO SIĘ NA STRACHU I USZKODZENIU POJAZDÓW

Kierująca Fiatem, w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości, najechała na tył Opla, który to przemieszczając się spowodował upadek pieszego. To niejedyne groźne zdarzenie drogowe, które miało miejsce tuż przed długim weekendem majowym.

28 kwietnia br. o godzinie 9:00 w miejscowości Kiełczewo ul. Kościańska, w rejonie przejścia dla pieszych doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego z odziałem dwóch pojazdów osobowych oraz pieszego.

Z ustaleń wynika, że 40-letnia mieszkanka gm. Kamieniec, kierując samochodem marki Fiat, w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu, najechała na tył Opla, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, przez które przechodził 70-letni mieszkaniec gm. Kościan. Kierującym osobowym Oplem był 55-letni mieszkaniec gm. Kamieniec. W wyniku uderzenia jego pojazd przemieścił się do przodu, wjeżdżając na przejście dla pieszych i powodując upadek pieszego. Na szczęście pieszy nie doznał żadnych obrażeń i skończyło się jedynie na strachu oraz uszkodzeniu pojazdów. Interweniować musiała również straż pożarna, która zneutralizowała wyciekające płyny z pojazdu. Wobec sprawczyni zdarzenia zastosowano postępowanie mandatowe.

Krótko po zakończeniu obsługi tego zdarzenia drogowego, patrol ruchu drogowego został powiadomiony przez dyżurnego o kolejnym zdarzeniu, które miało miejsce w Śmiglu na ul. Wodnej. Jak wynikało ze zgłoszenia, pojazd zjechał z drogi i uderzył w drzewo, a kierująca ma być nieprzytomna. Jak ustalono, 18-letnia mieszkanka gm. Wielichowo, zasłabła w trakcie kierowania pojazdem marki Citroen i zjechała na pobocze uderzając w przydrożne drzewo. 76-letni pasażer nie odniósł obrażeń w zdarzeniu. 18-latka została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na obserwację. W tym przypadku funkcjonariusze postanowili nie stosować postępowania mandatowego, pouczając kierującą.

 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność, aby wyjątkowo długi weekend minął dla wszystkich bezpiecznie.

W czasie majowego długiego weekendu można spodziewać się na drogach większego ruchu, zarówno samochodów jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nie zabraknie też spacerowiczów, którzy tam gdzie nie ma chodników będą korzystać z pobocza, a nawet jezdni.

Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Powinni mieć to na uwadze także motocykliści, których ostatnio coraz więcej pojawia się na drogach.

 

 

 

Najnowsze artykuły