AKCJA “SPRZĄTANIE LETNISKA W NOWYM DĘBCU” ZAKOŃCZONA SUKCESEM

W dniu 22 kwietnia, tradycyjnie przed weekendem majowym, grupa ponad 50 osób odpowiedziała na apel Wójta Gminy Kościan i Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji i wzięła udział w akcji sprzątania letniska w Nowym Dębcu. Wśród zbierających śmieci nie zabrakło włodarzy gminy, radnych i sołtysów i sporej grupy dzieci. Do akcji przyłączyli się wędkarze z koła PZW Kościan Miasto, członkowie Kościańskiego Klubu Żeglarskiego.

Porządki rozpoczęto o godz. 10. Każdy otrzymał worki i sprzęt ochronny. Zebrano kilkanaście worków śmieci, wśród których przeważały butelki i odpady pozostawione głównie przez wędkarzy i osoby odwiedzające punkt widokowy. Śmieci każdego raku jest mniej, to prawdopodobnie efekt akcji edukacyjnych i ustawionych na terenie całego letniska około 70 śmietników.

Dodatkowo w tym roku oprócz zbierania śmieci przeprowadzono akcję sadzenia konwalii , liliowców i szafirków przy ścieżce biegnącej wzdłuż jeziora.

Posprzątane zostało również dno kąpieliska pomiędzy pomostami. Członków Kościańskiego Klubu Płetwonurków Triton  sprzątali już w styczniu, gdy widoczność w jeziorze jest najlepsza.

Po zakończeniu  akcji sprzątania i sadzenia odbył się piknik, podczas którego raczono się plackiem i kiełbasą z grilla.

Szczególne podziękowania dla OSP Spytkówki, sołtysa wsi Gryżyna i pracowników OSiR za przygotowanie poczęstunku dla uczestników akcji sprzątania kąpieliska.

Wszystkim biorącym udział w sprzątaniu letniska serdecznie dziękujemy.

 

 

Najnowsze artykuły