ARESZT DLA SPRAWCY PRZEMOCY DOMOWEJ

Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt wobec 36-letniego mieszkańca gm. Śmigiel podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją babcią, kradzież, a także naruszenie nietykalności funkcjonariusza policji. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Do zatrzymania doszło 31 marca 2023r. w miejscu zamieszkania mężczyzny. Tego dnia dzielnicowy z Posterunku Policji w Śmiglu udał się na kontrolę sytuacji w rodzinie objętej procedurą Niebieskiej Karty. Na miejscu zastał nietrzeźwego 36-latka, który zachowywał się bardzo agresywnie w stosunku do swojej 81-letniej babci. Z relacji kobiety wynikało, że wnuk od dłuższego czasu znęca się nad nią. Awantury pod wpływem alkoholu, szarpanie, groźby były codziennością. W czasie awantur niejednokrotnie dochodziło do niszczenia dorobku rodzinnego, a także kradzieży. Mężczyzna w trakcie rozmowy odepchnął, a następnie uderzył funkcjonariusza. Domowy agresor został jednak szybko obezwładniony i doprowadzony do kościańskiej komendy.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na skierowanie wniosku o tymczasowe aresztowanie do Sądu Rejonowego w Kościanie. Sąd wydał przychylną decyzję o konieczności umieszczenia podejrzanego na najbliższe miesiące w areszcie. 36-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty tj. znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją babcią, kradzieży pieniędzy, a także naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Do stawianych zarzutów przyznał się.

O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za znęcanie się nad członkiem rodziny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, lecz w tym przypadku mężczyzna musi liczyć się z dużo surowszą karą, gdyż wcześniej karany był już za to przestępstwo i odpowiadać będzie w warunkach recydywy.

Pamiętaj! Masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę! Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły