PIJANA KIERUJĄCA UDERZYŁA W RADIOWÓZ

Ponad dwa promile miała kierująca Citroenem, który wczoraj uderzyła w bok policyjnego radiowozu. Zdarzenie miało miejsce w Śmiglu na skrzyżowaniu ulic Matejki i Kilińskiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 11:25 na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Matejki. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Śmiglu przejeżdżali przez skrzyżowanie radiowozem marki Hyundai i20. Nagle w prawy bok radiowozu uderzył pojazd marki Citroen C3, poruszający się od strony ul. Kilińskiego.

Na miejscu zostały wykonane czynności pod nadzorem naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Jak ustalono, 68-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, kierując pojazdem Citroen nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń.

Całe zdarzenie zakończyłoby się jedynie ukaraniem kierującej mandatem karnym, lecz nie w tym przypadku. U kobiety badanie trzeźwości wykazało 2,1 promila alkoholu w organizmie. Żadne tłumaczenia nie są w stanie usprawiedliwić jej zachowania. Straciła już prawo jazdy, teraz stanie przed sądem.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie, na które nie ma przyzwolenia. Niestety nie ma tygodnia, a rzadko i dnia, w których nie byliby ujawniani nietrzeźwi kierujący.

Źródło: KPP Kościan

 

Najnowsze artykuły