DRON NA DROGACH POWIATU

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, na drogach powiatu kościańskiego przeprowadzili działania z wykorzystaniem policyjnego drona.

8 marca br. przeprowadzone zostały kolejne już działania z wykorzystaniem policyjnego drona. W zainteresowaniu policjantów był przejazd kolejowy w Czempiniu na ul. Kolejowej oraz skrzyżowanie ulicy Gostyńskiej i Poznańskiej w Kościanie. Urządzenie obsługiwane było przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W momencie zarejestrowania wykroczenia przez operatora drona, informacja przekazywana była patrolom, które podejmowały czynności wobec sprawcy wykroczenia.

Policjanci mieli na uwadze m.in. takie wykroczenia jak przechodzenie pieszych przez torowisko gdy zapory są opuszczone, przejazd pojazdów przez torowisko gdy opuszczanie zapór zostało rozpoczęte, wjazd na skrzyżowanie gdy zapalone jest czerwone światło, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów.

W trakcie działań skontrolowane zostały łącznie 43 pojazdy. W wyniku działań ujawnionych zostało łącznie 35 wykroczeń. Wśród najgroźniejszych wykroczeń popełnionych przez kierujących był przejazd przez skrzyżowanie w momencie zapalonego czerwonego światła na sygnalizatorze oraz wjeżdżanie na przejazd kolejowy w momencie, gdy opuszczanie zapór zostało rozpoczęte. Takie zachowania są niedopuszczalne i powodują poważne zagrożenie na drogach.

Działania z wykorzystaniem policyjnego drona nie były ostatnimi. Podobne kontrole będą w przyszłości powtarzane, również w innych miejscach powiatu.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły